הרפובליקה הסוציאליסטית של ויאטנם שוכנת בדרום מזרח אסיה, ועיקר כלכלתה מתבססת על חקלאות ותעשיה כבדה. ויאטנם היא אחת המדינות העניות בעולם, בעיקר בגלל מלחמת האזרחים העקובה מדם והחרם שהיתה נתונה לו על ידי ארה"ב עד שנת 1994. בשנת 1984 חל שינוי בכלכלתה כאשר פתחה ויאטנאם את שעריה לתיירות. אחד התחומים החזקים והמתחזקים של ויאטנאם הוא תחום האומנות ועבודות היד שמבצעים אזרחיה הנחשבים יצירתיים במיוחד. בסיורי מפעלים שערכנו נתקלנו במפעל מרתק במיוחד, שמאחוריו עומדת אשת איש צבא – Mrs Minh. משפחתה של גב' מין עוסקת בתחום הקרמיקה למעלה מ-15 דורות, וכמנהג המשפחה, מילדותה גברת מין השתלבה לתחום והגדילה לעשות בו בחיבור שלה לסצנת העיצוב הבינלאומי. כאמנית קרמיקה המשתתפת בתחרויות בינלאומיות, גברת מין פיתחה טכניקות מיוחדות, ביניהן, החדרת פיגמנט צבע לחומר עצמו ומתן מראה אסימטרי לכלים שמעניקים להם מראה מקומט. כל זה תוך שמירה על המפגש של המגע המיוחד בחומר, כאשר נוגעים בכלי עצמו מזהים מיד את הגימור הדקיק, העדין והיוקרתי. הגברת המוכשרת דוחפת במרץ את המפעל המשפחתי אל סצנת העיצוב הבינלאומי על מנת לכלכל את משפחתה. יש לה שיתוף פעולה מרתק עם מעצבת יפנית שנותנת טאץ' יפני מינימלסטי לכלים. 95% מעובדי המפעל הן נשים ויאטנמיות שמגיעות אליו מהכפרים שבהרים ועובדות יחד עם בני המשפחה. הכלים כולם מיוצרים בעבודת יד מוקפדת במיוחד שעוברת בקרת איכות אישית של גב מין. TOMA שמחה להציג בפניכם את הקולקציה המרהיבה של הכלים "המקומטים" של גברת מין.  מקומטים


כמה מילים על קולקציית כלי האוכל, שתיה והגשה "המקומטים" שלנו:


ראשית היא אחת מהקולקציות האהובות עלינו, הצבעים, האיכות, הנראות... כל אלו תורמים לכך שאנחנו מביאים ומפתחים את המוצרים הללו כל הזמן. אין אחד שנתקל בכלים המקומטים ונשאר אדיש להם. לקוחותינו שרכשו והתחילו להשתמש ולארח עם הכלים המקומטים של טומה, פשוט התמכרו. כל פעם שאנחנו מביאות עוד מוצרים מהקולקציה הן ממהרות לקנות ולהשלים את הסט ולא יודעות שובע. האמת שאנחנו יכולות להבין ולהזדהות, בתור משתמשות אדוקות ומסורות בכלים הללו. 


קולקציית הכלים המקומטים מונה מגוון פריטים החל מכלי אוכל כגון סט צלחות לסועד, צלוחיות קינוח, קערות בגדלים שונים, כלי הגשה, כוסות קפה, ספלי תה, כוסות אספרסו ועוד. בנוסף, את כוסות הקפה, ספלי התה וכוסות האספרסו, ניתן לרכוש גם במארזי מתנה ויכולים להוות רעיון מצוין למתנה מיוחדת. עריכת שולחן תוך שימוש בכלי האוכל המקומטים הללו נותנת טאצ' עיצובי מיוחד במינו לשולחן מעוצב. הכלים קלים מאוד, עדינים, אלגנטיים, ומאוד נעים לאכול ולשתות מהם! למרות עדינותם, הם עמידים וניתן להכניס למדיח הכלים. הם מגיעים במגוון צבעים כגון צבע אפור, צבע אבן למערכות האוכל, וצבעים מתעדכנים גם לכוסות ולצלחות הגשה. זה נכון שמדובר בכלים יוקרתיים ולא זולים, ולכן לא מתאימים לכל אחד אבל יש לנו בקנה עוד קולקציות שעיצבנו, וייצרנו והם ממש ברגעים אלו עושים את דרכם לארצינו הקטנטונת ואותם ניתן יהיה לרכוש במחירים נוחים יותר. אז אם את סקרנים, מוזמנים לעקוב אחרינו ונעדכן אתכם בדבר הגעתם לחנות שלנו ברישפון ולחנות האינטרנטית שלנו.