טיפ מספר 1 - מתנות מדליקות לפסח


כל שנה מחדש רובינו שוברים את הראש על איזו מתנה מדליקה אפשר להביא למארחים, לקרובי משפחה או חברים קרובים. השנה מקווים שנצליח לפתור לכם חלק מהדילמה, ולכן עשינו עבודת חשיבה בשבילכם. 


מארזים מיוחדים לפסח


ליקטנו מספר מארזים שמתאימים כמתנה לחג, כולם במבצע אטרקטיבי במיוחד, מוזמנים להתרשם בעצמכם בקישור הנ"ל.


עוד רעיונות מדליקים למתנות שוות


מגש במבוק צבעוני מרובע


מתנות לפסח, מגש במבוק


קערת במבוק צבעונית לסלט


 


מתנות לפסח, קערות במבוק


קעריות קוקוס במבחר צבעים


מתנות לפסח, קעריות קוקוס


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


מארחים? תנו גם אתם מתנות קטנות לאורחים.


נהוג להביא מתנה כאשר אנחנו הולכים להתארח, ומה אם השנה נארח ונתן מתנות קטנות לאורחים שלנו? זה בטוח יפתיע וישמח את כולנו. הנה כמה דוגמאות למתנות קטנות ונחמדות:


בית נר


מתנות לפסח, בית נר


 עציץ פרח מיובש


מתנה לפסח, עציץ פרח מיובש


 קערית קוקוס


מתנות לפסח, קערית קוקוס


טיפ מספר 2 - דברים קטנים שעושים הבדל גדול


רוצים להכניס אוירה לבית לקראת החג? לפעמים תוספות קטנות מוסיפות המון. כשמסתכלים לראשונה על פריט לבית לרוב בוחנים אותו ברמה הפרקטית -  למה הוא יכול לשמש. שווה לזכור שיש פריטים שלהם מספר פנים ושימושים. יש פריטים שיכולים לשנות מיקום ובאותו רגע המראה של הבית משתנה, גם אם זה פריט קטן.


נרות 


יכולים לחמם את האוירה בסלון, להפיץ ריח באמבטיה, לשמש לעריכת שולחן, כנרות לשבת ולאוירה רומנטית זוגית.


מגשים


נראה שנועדו רק לשימוש של הגשת כיבוד ואוכל לאורחים, אבל בהחלט יכולים לשמש לצורך עיצוב ולשים בו חפצים. מגש יכול להוות גם פריט עיצוב שעליו ניתן למקם מספר פריטים קטנים ובכך לתת טאצ' מיוחד.


פוף


פוף יכול לשמש גם כשולחן קטן וגם לישיבה וניתן למקם אותו בסלון, חדר שינה או חדר משחקים. הוא מחמם את האוירה ונותן תחושה של רוך.  


טיפ מספר 3 - פתרונות אחסון לאנשים שאוהבים לארגן את הבלגן


 גם לאחר מיון ונקיון פסח מוקפדים לרוב נמצא שעדיין יש פריטים שהחלטנו להשאיר ושאפשר ואף רצוי לארגן אותם בצורה מסודרת ונעימה. ריכזנו לכם כמה רעיונות לפריטים שיהוו לכם פתרונות סידור אחסון בבית.


סלים


יכולים להכיל כל דבר: שמכות, עיתונים, אפילו בקבוקים במטבח, סתם פיצ'פקעס


מתנות לפסח, סלים


 קופסאות קטנות


מתנות לפסח, קופסאות קטנות


 בTOMA, אנחנו נתקלים לא מעט באנשים שאוהבים להתחדש ולקנות פרטי עיצוב לבית ומצד שני חווים את המצוקה של "אין מקום בבית". מנסיונינו אפשר להזיז ולארגן דברים מחדש, לעצב מחדש, ולהתחדש עם פריט שעושה לנו נעים בלב.


 


טיפ מספר 4 - רענון הבית לקראת החג – בין אם אתם מארחים ובין אם לא


 


ההכנות לפסח ולהתחדשות שמגיעה לקראת האביב מביאות הזדמנות לרענון ניקוי והתרעננות גם בסביבה הפיזית וגם נפשית. הכינו את עצמכם ואת הבית בהתאם.


 


ארגון כל הפינות בבית, מיון של חפצים, סידור וניקיון – מרעננים את הבית להפליא.


 


השיטה שאנו ממליצים למיון כל החפצים הינה לעבור חדר חדר, פינה פינה: בסלון, במטבח, בחדר עבודה, חדר שינה, אמבטיה, ארונות בגדים, חדרי ילדים, מרפסת, מחסן. למיין חפצים, ניירת, בגדים, תמרוקים, אוכל במזווה, פיצ'פקעס וכו' לפי הקטגוריות הבאות:


צריך לזרוק


אפשר לתרום


החלטנו להשאיר


זה שלב שבו לנוסטלגיה צריך להיות משקל נמוך לעומת הרצון להקליל ולאוורר את הבית. שחררו דברים שאין בהם שימוש גם אם זה פסלון שקיבלתם לפני שנים מהחברה הכי טובה שלכם. אם אתם לא ממש אוהבים אותו ואין לו מקום או שימוש – שחררו!


 


היות וחג הפסח, מתקיים בעונת המעבר וזו הזדמנות נפלאה לסדר ארונות בגדים ולהחליף את הבגדים בארון לעונה החמה יותר של השנה. השתמשו באותה שיטה כמו החפצים. זכרו - בגד שלא לבשתם יותר משתי עונות, עדיף לשחרר!


 


תראו איך כאשר תסיימו את כל הארגון המרענן תרגישו שהבית מזמין אורחים פי כמה!


טיפ מספר 5 - סוף פרויקט בתכנון תחילה – קחו בעלות על השקט הנפשי שלכם


 


דבר ראשון עשו רשימה של דברים לטיפול. לדוגמא: נקיון הבית, תיאום בישולים לליל הסדר, קניית מתנות. השלב הבא יהיה לפרק כל סעיף שכזה לתתי משימות. לדוגמא: נקיון הבית: פרטו בדיוק מה הייתם רוצים לעשות (או שיעשה). רשימת מתנות – למי קונים מתנה ובאיזה תקציב. עכשיו, שימו אחראי לכל משימה. אתם לא חייבות לעשות הכל לבד! נקיון הבית יכול להיות משימה משפחתית. הכינו רשימת מטלות לכל בן משפחה לפי היכולת שלו. שלב אחר כך הוא לשים לו"ז ליד כל משימה, לדוגמא: עד יום שלישי טיפלנו בארונות המטבח, עד יום חמישי תיאמתי עם כל המוזמנים מי מביא מה לארוחת החג וכו'.


 התכנון המוקדם עושה סדר, מוריד לחץ, מביא להספקים גדולים יותר ומאפשר הנאה מהעשיה לקראת החג.


 תמצאו את עצמכם רגועים ונעימים יותר בין אם אתם מתארחים ובין אם אתם מארחים בחג.


  


צוות טומה מאחל לכולכם חג שמח ומלבב!